מפתחות להחלמה

מפתחות להחלמה של אס-אנון
ההחלמה שלנו תלויה בנכונות שלנו לאמץ דרכי חשיבה והתנהגות חדשות על עצמנו ועל בעיותינו:

במשך הזמן חברי אס-אנון למדו לקבל מספר רעיונות חדשים:

1. סקסוהוליזם היא מחלה מאד דומה לאלכוהוליזם. בהתחלה רבים מאיתנו לא קיבלו רעיון זה. לחברים באס-אנון, זה אומר שאנו רואים את הסקסוהוליסטים כאנשים חולים, לא כאנשים רעים. הם חסרי אונים מול התאווה.
2. המעשים של הסקסוהוליסט הם לא תוצאה של משהו שאנחנו עשינו או לא עשינו, ואין לנו את הכוח לשלוט בהתנהגות שלהם.
3. נסיונותינו לשלוט או להתעלם מההתמכרות המינית הובילו להידרדרות בבריאות הנפשית שלנו ואולי אפשרה לסקסוהוליסט להמשיך להשתמש במסגרת המחלה.
4. בתחילה כשאנו מגיעים לאס-אנון, גם אנו, חולים מבחינה רוחנית וריגשית.

כשאנו עובדים לקבל קבלה מלאה של רעיונות אלה, אנו מתחילים לראות את הבעיות שלנו באור חדש ואנו מבינים שיש לנו בחירה בנוגע לפעולות שלנו עצמנו. זוהי תחילתה של ההחלמה שלנו.

אנו מזכירים לעצמנו שאנו חסרי אונים מול ההתנהגות שנגרמה על ידי הסקסוהליזם. אנו מבקשים מכוח עליון לעזור לנו להפסיק להאשים ולנסות לשלוט בסקסוהליסט. המפוכחות של הסקסוהליסט היא לא באחריותנו. אנו מבינים שלא נוכל למצוא שלווה לעצמנו אם נמשיך להתמקד בהחלמה של מישהו אחר, לכן אנו מתחייבים להחלמה שלנו. עם העזרה האוהבת של חברי אס-אנון אחרים ואלוהים כפי הבנתנו, אנו נוקטים בפעולות חיוביות בכדי להפוך את חיינו לשלווים ומספקים יותר. אנו משתתפים בפגישות רבות ככל שביכולתנו, לוקחים ספונסר אם זה אפשרי, ומתחילים ליישם את עקרונות 12 הצעדים בחיינו. אנו נעזרים בטלפון, בספרות אס-אנון  ובסיסמות אס-אנון. לבסוף אנו מושיטים יד לעזור לאחרים ומנסים לשאת את מסר ההחלמה שלנו. אנו עושים דברים אלו בדרכנו, יום אחד בכל פעם, שואפים להתקדמות ולא לשלמות.

זאת הכוונה במונח "עבודת תוכנית".